Kenge Moj - Juliana Pasha & Ervis Behari - Nata finale - Vizion Plus

www.vizionplus.tv
kengemoj
kenge_moj
vizionplustv
VizionPlusTV
VizionPlusTV

Ne momentin e pazakonte qe po jetojme, Vizion Plus ben bashke te gjithe artistet shqiptare nen moton “Ti Gezohemi Jetes!”. “Kenge moj” superproduksioni muzikor i vitit starton ne Vizion Plus duke bere bashke zerat me te njohur te muzikes shqiptare.
Treshja tashme e njohur Pandi Laço, Bledi Laço dhe Adrian Hila, nen drejtimin e kengetares dhe moderatores se njohur Klea Huta, sjellin formatin televiziv origjinal qe do te kete ne bosht te tij muziken shqiptare - Ate popullore dhe qytetare, ate folklorike si dhe ate te kultivuar.
Spektakli synon te realizoje nje udhetim ne te gjithe pejsazhin muzikor shqiptar, duke patur parasysh zhanret, rrymat, traditen, personazhet, autoret, tematikat, eventet dhe do te jete i strukturuar sipas nje forme te qarte si ne vijim.
Eshte ne prestigjin dhe mundesite e nje televizioni kombetar dhe prestigjioz si Vizion Plus per te realizuar nje projekt kaq te madh, I cili merr persiper te beje historine e kenges shqiptare, qe ne gjeneze e deri ne ditet tona.


------------------------------------------------------------------
Subscribe: www.youtube.com/user/vizionpl...

Σχόλια

 • Ajet Kumanaku
  Ajet KumanakuΠριν ημέρα

  Bravo Juliana!

 • Mimoza Vishkulli
  Mimoza VishkulliΠριν ημέρα

  Shummm bukur

 • Mihali Prefti
  Mihali PreftiΠριν 2 ημέρες

  All albanian “epirotic” songs share one single melody. Just listen to them; they’re are all one tune with maybe slight variations and the tune a pop modern melody.

 • Ayten Dikenler
  Ayten DikenlerΠριν 3 ημέρες

  Tılumtı şummirıkenkıt

 • enea chanel
  enea chanelΠριν 4 ημέρες

  😀

 • Lejda Ramo
  Lejda RamoΠριν 5 ημέρες

  Z Z

 • Mandi Official
  Mandi OfficialΠριν 5 ημέρες

  Bravooo

 • Zija Greca
  Zija GrecaΠριν 7 ημέρες

  Ju pershdes nga Italia jeni tè mrekullueshem

 • kostandina nndina
  kostandina nndinaΠριν 7 ημέρες

  Nice♥️♥️♥️🥀⭐♥️🌟🥀♥️

 • Natasha Olldashi
  Natasha OlldashiΠριν 8 ημέρες

 • Natasha Olldashi
  Natasha OlldashiΠριν 8 ημέρες

  Jeni sh te mir

 • Elsa Dreka
  Elsa DrekaΠριν 10 ημέρες

  🌟🌟🌟👏👏👏👏

 • Eliverta Tabaku
  Eliverta TabakuΠριν 10 ημέρες

  Brav0000000000000

 • Αννα Κολαση
  Αννα ΚολασηΠριν 11 ημέρες

  Ju lumte goja bravooo

 • sulejman salja
  sulejman saljaΠριν 11 ημέρες

  Juljane dhe ervisi jeni te dybilbilat e shqiperis ju degjoje per dite suksese.

 • Alba Bendaj
  Alba BendajΠριν 11 ημέρες

  l

 • aurel dauti
  aurel dautiΠριν 12 ημέρες

  Jeni shum te mir

 • Ermira Novruzaj
  Ermira NovruzajΠριν 13 ημέρες

  Bravo ju të dy

 • Fiorelo Kola
  Fiorelo KolaΠριν 16 ημέρες

 • Shpresa Muca
  Shpresa MucaΠριν 19 ημέρες

  Zoti te bekofte Juliana Pasha shume e bukur kenga

 • Eliverta Tabaku
  Eliverta TabakuΠριν 20 ημέρες

  Ervis Behari je yll ,lum kush te ka ,dhe Juliana kengetare shume e mire

 • Elton Kanani
  Elton KananiΠριν 20 ημέρες

  Të kendofte zemra Ervis vllai respekt

 • JOQ JULI
  JOQ JULIΠριν 20 ημέρες

  Ervis Behari super kengetar

 • Anila Dule
  Anila DuleΠριν 21 ημέρα

  Bravo super keng jeni te mbrekullieshem

 • Jovan Qalliaj
  Jovan QalliajΠριν 22 ημέρες

  Eshte shume e arritur nga te dy ju bravo ju qoft 🔥🔥🔥🔥🔥

 • Aurora Rrustemaj
  Aurora RrustemajΠριν 22 ημέρες

  Super kengetar dhe Ervisi

 • Aurora Rrustemaj
  Aurora RrustemajΠριν 22 ημέρες

  Ne kete emision kuptova qe Juliana esht nje super kengetare

 • Dashamir Muça
  Dashamir MuçaΠριν 22 ημέρες

  Zemra ju këndoftë ,Respekt për të gjithë ju ., një përpjeke për ruajtjen dhe përcjelljen e vlerave të tabanit, .

 • Proud to be ALBANIAN
  Proud to be ALBANIANΠριν 23 ημέρες

  👏👏🔥🔥🔥🇦🇱🇦🇱🇦🇱❤️

 • Ana Bardhushi
  Ana BardhushiΠριν 24 ημέρες

  👏👏👏👏👏👏

 • Alesio Ambra
  Alesio AmbraΠριν 25 ημέρες

  Bravo ukendofte zemra

 • Marjus Veli
  Marjus VeliΠριν 25 ημέρες

  Ju kendofte zemra perhera! Juljana dhe ervisi jeni te papare,po ashtu dhe orkestra fantastike" klarinetaristi" perfekt! Bravoo

 • Klajdi Ndreu
  Klajdi NdreuΠριν 25 ημέρες

  Je njesh

 • adela peci
  adela peciΠριν 26 ημέρες

  Sa bukur qe kendoni me kenaqet shpirtin jini shume te mire❤⭐💋🌷❤⭐💋🌷❤⭐💋🌷❤⭐💋🌷

 • a. bobi
  a. bobiΠριν 27 ημέρες

  hallall jua beft zoti ..na shqyhet zemren ..ju dua

 • Vlash Markaj
  Vlash MarkajΠριν 28 ημέρες

  Jeni te mrekullueshem ju te dy por klarineta ne lartesine e duhur u kenaqa kur po e ndigjoja.

 • Elda çela
  Elda çelaΠριν 28 ημέρες

  Shum kenge bukur

 • Myrvete Hamza
  Myrvete HamzaΠριν 28 ημέρες

  Ju këndoftë zemra ♥️bekime 🙏

 • Teuta Seferi
  Teuta SeferiΠριν 29 ημέρες

  💃💃💃👏👏

 • met rrushi
  met rrushiΠριν 29 ημέρες

  TE LUMTE GOJA MOJ PATRIOTÈ RESPEKTE

 • met rrushi
  met rrushiΠριν 29 ημέρες

  TE LUMTE GOJA MOJ PATRIOTÈ RESPEKTE

 • met rrushi
  met rrushiΠριν 29 ημέρες

  TE LUMTE GOJA MOJ PATRIOTÈ RESPEKTE

 • manuela zdrava
  manuela zdravaΠριν 29 ημέρες

  bravo. na. kernaqet. ukendofte. zemra

 • Eleftheria Mitsi
  Eleftheria MitsiΠριν 29 ημέρες

  Super 😘 duet bravo 👏 qe te dyve🇦🇱🇦🇱🌹🌹

 • Nefo Kenga
  Nefo KengaΠριν μήνα

  .

 • Ballsh Ballsh
  Ballsh BallshΠριν μήνα

  Bravo Ervis dhe Juliana

 • Violeta Sevo
  Violeta SevoΠριν μήνα

  Juli je dive

 • Violeta Sevo
  Violeta SevoΠριν μήνα

  O ervis je si shpirt ze brilant

 • Zana Lazi
  Zana LaziΠριν μήνα

  .αλλυτσ .. ε στα

 • Serxho Vlore
  Serxho VloreΠριν μήνα

  Shum bukur te dy juljana shum prefesjoniste

 • anila spaho
  anila spahoΠριν μήνα

  👏👏👏💃💃💃👏👏💃💃🔥🔥🔥👑👑👑🌟🌟🌟🌟🌹

 • Tana Rrapa
  Tana RrapaΠριν μήνα

  Ervis Behari je nji yll i bukur Je nji kengetar me zerin si bilbil Bravo Ervis lart e me lart shkofsh

 • Bala Lazime
  Bala LazimeΠριν μήνα

  Poyq hjbjbuhg hkbbhjg hkbgbihg njbbhjhbgj jb ihgghighibh jbbuihgu nbjbbhigg hibgbbg jkbuibyy vbbvhbgfgvch. Gfnbrgg bfchghf gfhgfh gfnbrgg nfgn. Gvnfgh gfhgfh. Rnrvg. Gfnbrgg. Gfbfdfd trnrgg gfhhh. Bvngf vcbbfgfgbg gvnfg. Gvnfgh fgbbfgghb. Fgnfgh. Gvnhgn g ffgb 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋🎂🎂🎂🎂🎂🎂🎂🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌💌👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪🌲🌲🌲🌲🌲🌲🌲❤️❤️❤️🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎂🎂🎂🎂🎂🎂🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • Lushi Baba
  Lushi BabaΠριν μήνα

  Yje o sa bukur kendoni na kenaqet

 • Liljana Zema
  Liljana ZemaΠριν μήνα

  Ju lumte te dyve ! Na kenaqet shume ,na u duk vetja ne dasme se na kish munguar shume .

 • Bashkim Bruci
  Bashkim BruciΠριν μήνα

  Yje jeni....⭐️⭐️⭐️ Ju lumte goja o zot

 • Dashke Braimllari
  Dashke BraimllariΠριν μήνα

  Te lumte goja

 • Elis Lamaj
  Elis LamajΠριν μήνα

  krenaria e patosit albano kapllanaj

 • Lavdim Hazna
  Lavdim HaznaΠριν μήνα

  Faleminderit,ma mbushet shpirtin. Shumë bukur,të dy na kënaqët.

 • Piera Matteoni
  Piera MatteoniΠριν μήνα

  Te keqen te zerit o Ervis. Te keqen te zerit moj Juli! Mos vdekshi kurre.

 • Sonila Buzi
  Sonila BuziΠριν μήνα

  Fs5

 • Sanije Sanije
  Sanije SanijeΠριν μήνα

  Ju pershendes nga italia

 • Ari Allkja
  Ari AllkjaΠριν μήνα

  Ju lumtë goja👏👏👏👏

 • Emiljano Peto
  Emiljano PetoΠριν μήνα

  Muzika me pelqen 10 ytub

 • Reio o sa e kercej kete leng Macoku
  Reio o sa e kercej kete leng MacokuΠριν μήνα

  Aman sa keni kërcyer i keni lëruar fen

 • Mos fol kot se flet kot
  Mos fol kot se flet kotΠριν μήνα

  Keta te kenaqin👏👏👏👏

 • Petro Daka
  Petro DakaΠριν μήνα

  JULIANA DHE ERVIS JINI DY BILBILA JU LUMT ZERI MBARSI PACI NE JETE..

 • Miri 8
  Miri 8Πριν μήνα

  Ju lumte goja jeni nje duet 1 bravoooo

 • Anxhela Kurti
  Anxhela KurtiΠριν μήνα

  Sa bukur na kenaqet me kto kenge 😍

 • Din Muka
  Din MukaΠριν μήνα

  Vallenghithshqi0ri n

 • Halil Mamica
  Halil MamicaΠριν μήνα

  Duet i bukur! 🌻⭐❤️❤️

 • Andon Llupo
  Andon LlupoΠριν μήνα

  JENI DYSHE E MBREKULLUESHME

 • Ramazan Dervishi
  Ramazan DervishiΠριν μήνα

  Keta 400 qe nuk e pelqejne do jene shurdhuar nga veshet me siguri.

 • Besnik Bregu

  Besnik Bregu

  Πριν μήνα

  OK , Ramazan e keni qelluar

 • Ardiola Prifti
  Ardiola PriftiΠριν μήνα

  Bravo evis ,ta mbante dikush tjeter kengen ,se me juljanen nuk pershtatet fare sa per reklam esht kjo.ku ka ze kjoo,evis nje bravoooooooooooo👌

 • Mos fol kot se flet kot

  Mos fol kot se flet kot

  Πριν μήνα

  Ca po thua Juliana eshte e madhe fare, ku le kenge pa kenduar ajo nga jugu ne veri i qan.

 • Bosi Bosi
  Bosi BosiΠριν μήνα

  Kemi degjuar dyete po si ky kaq bukur jo BRAVO BRAVO BRAVO

 • Bosi Bosi
  Bosi BosiΠριν μήνα

  Bravo na kenaqet na mbushen syt me lot u kendofte shpirti e zemra o 🙏

 • arta shoria
  arta shoriaΠριν μήνα

  Super na kenaqet ju lumte goja

 • Gjon Kodri
  Gjon KodriΠριν μήνα

  Ju kendofte zemra gjithmone !!!!❤❤❤

 • Elisa Braka
  Elisa BrakaΠριν μήνα

  Dueti me i bukur ju lumte goja zemra ju kendofte gjithe jeten jeni me te miret 🙏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

 • Djali Mallakastriotë
  Djali MallakastriotëΠριν μήνα

  E kam then per kte djal eshte talent i lindur live e nk stonon fare

 • Johnny Rrokaj
  Johnny RrokajΠριν μήνα

  Nuk esh Ervis behari ber dasem live....per na nje keng ne studio po...ata qe din na muzuka do me kuptojn.....nuk ka ze per live

 • xhiulia xhoxha
  xhiulia xhoxhaΠριν μήνα

  👏👏❤❤💃

 • Genious 1
  Genious 1Πριν μήνα

  Vis Behari me ka habitur. Bravo dhe larte e me larte. Juliana thjesht artiste

 • genti boraku

  genti boraku

  Πριν 15 ημέρες

  5ytt5

 • Kam minutes Mat
  Kam minutes MatΠριν μήνα

  Ju lumt gaja

 • Lili Arapi
  Lili ArapiΠριν μήνα

  Orkestra me e mirw dhe elvisi dhe juljana nuk ngopemi qe ju degjojm gjith diten na kenaqey

 • Elioze
  EliozeΠριν μήνα

  U kendoft zemra Zoti u bekoft

 • Baki Dosti
  Baki DostiΠριν μήνα

  Te lumte goja o djale se na kenaqe

 • Gerta Thanasi
  Gerta ThanasiΠριν μήνα

  Vertet a do mi shohesh syte moj nena ime, 4 vjet pa e takuar 😔

 • Ritvan Rrapi
  Ritvan RrapiΠριν μήνα

  Ah mos vdekshit kurre.ju dhe kenget popullore Shqiptare. Poshte hajdutet e qelbesirat e korruptuar ,qe se lane Shqiperine te ecte perpara.rrofshin traditat tona.kaq kisha un.

 • Luan Berberi
  Luan BerberiΠριν μήνα

  te petkryer

 • Fatima Ismaili
  Fatima IsmailiΠριν μήνα

  🌟🌟👏👏🇦🇱

 • Ανδέας Μήτσης
  Ανδέας ΜήτσηςΠριν μήνα

  Ju lumte ajo goja qe te dyve visi super❤️

 • ꧁Ald' daa꧂
  ꧁Ald' daa꧂Πριν μήνα

  Do na mungoj ky emision 😑😑

 • erxsi-fan
  erxsi-fanΠριν μήνα

  Oh sa kenaqem kur i degjoj nk ngopem bravo bravo o yje

 • Margarita Thatcher
  Margarita ThatcherΠριν μήνα

  Visi ta befte zoti rrugen drite kudoqe te hedhesh hapin dukesh djale flori dhe me talent te persosur

 • Anduela Laho
  Anduela LahoΠριν μήνα

  na kenaqet

 • Ina Dinellari
  Ina DinellariΠριν μήνα

  Super interpretim nga dy bilbilat e shqiperise , na kenaqet ! Super edhe orkestra e ka qare fare ! Zoti ju bekofte ! 🙏🏻

 • Lel Lmao
  Lel LmaoΠριν μήνα

  Na kenaqet shpirtin ,ju jeni ilaci i kovid19

 • soiung toiue
  soiung toiueΠριν μήνα

  Ju lumte gojaaaa ju kendofte zemra.

 • Lirie Hyseni
  Lirie HyseniΠριν μήνα

  Jeni yjet e kenges shqiptare bravo bravo

Επόμενο