Kenge Moj - Petrit Lulo & Maya | Kolazh - Duetet e kengeve tradicionale - Vizion Plus

Διασκέδαση

www.vizionplus.tv
kengemoj
kenge_moj
vizionplustv
VizionPlusTV
VizionPlusTV
@Vizion Plus TV @Vizion Plus Live
Ne momentin e pazakonte qe po jetojme, Vizion Plus ben bashke te gjithe artistet shqiptare nen moton “Ti Gezohemi Jetes!”. “Kenge moj” superproduksioni muzikor ben bashke zerat me te njohur te muzikes shqiptare. Treshja tashme e njohur Pandi Laço, Bledi Laço dhe Adrian Hila, nen drejtimin e kengetares dhe moderatores se njohur Klea Huta, sjellin formatin televiziv origjinal qe do te kete ne bosht te tij muziken shqiptare - Ate popullore dhe qytetare, ate folklorike si dhe ate te kultivuar.
Spektakli synon te realizoje nje udhetim ne te gjithe pejsazhin muzikor shqiptar, duke patur parasysh zhanret, rrymat, traditen, personazhet, autoret, tematikat, eventet dhe do te jete i strukturuar sipas nje forme te qarte si ne vijim.
#kengemoj #vizionplustv #kengatradicionale #duete
------------------------------------------------------------------
Subscribe: grbuild.info

Σχόλια

 • zejmona zeni
  zejmona zeniΠριν 2 ώρες

  ze mahnites

 • Laura Laura
  Laura LauraΠριν 3 ώρες

  O te miret e vendit Tim tundet skena lum ne per ju ⭐⭐🇦🇱🙏

 • Mira Cobo
  Mira CoboΠριν 3 ώρες

  Pacit jete te gjate ju dy brilant et qe shqiperia Na kujtuat kohen e shkuara ne mungesen te babit Tim qe e pelqen te dhe kur shko te ne cdo dasem e kishe ne zemere sa here qe e degjoi ne i tube me ngjalle nje djesi pere shum mall ke fa cumbushe mai plote me rushe nje vencati respekt pere te dy qovshit gjithmon me keto kenge qe Na hqni merzit in malli qe kemi pere vendi tone

 • Roza Roza
  Roza RozaΠριν 11 ώρες

  Sa Emocione Sa Kenaqesi 👏👏 Jeni Mbrekullia e Laberissssssss👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🖐

 • Nico Banushi
  Nico BanushiΠριν 18 ώρες

  Gjigandi kenges popullore petrit lulo, respekt

 • Alban Cekoja
  Alban CekojaΠριν 23 ώρες

  Shum bukur ju kendoft zemra ! Jeni tpazvendsushem ! Bravo per kte organizim te mrekullushem dhe per orkestren fantastike 🤗👏👏👏

 • Aliraj Florian
  Aliraj FlorianΠριν ημέρα

  Cfar te thuash per kete intepretim ! Thjeshte te mrekullushem

 • Emiliano Emini
  Emiliano EminiΠριν ημέρα

  Mbrekulli 👏👏

 • Gentjan Breshani
  Gentjan BreshaniΠριν ημέρα

  Rofshi sa malet

 • Roza Roza
  Roza RozaΠριν ημέρα

  O Zote sa te mire dhe te Mbrekullushem qe jeni 🙏🙏 Shendete dhe jete te keni se na jipni dhe ne gexim dhe hare ⭐⭐⭐nga nje Emigrante 🙏🙏🙏🙏⭐⭐⭐🖐🖐🖐🖐🖐🖐

 • bledar muho
  bledar muhoΠριν ημέρα

  Nji super kolazh .nga keta dy zera te vecante.bravvvvvvo

 • Aurent Cala
  Aurent CalaΠριν 2 ημέρες

  E ke mbyt o Lorenc Cunaj

 • Klau Pashaj
  Klau PashajΠριν 2 ημέρες

  Si quhet ai Klarinestisti?Shume bukur,e ka djegur fare🙏👍👌🇦🇱

 • sulo tiran
  sulo tiranΠριν 3 ημέρες

  te kndoft zemra petrit e maja jeni duet qe te ngroni zemrn

 • Bardha Zhurda
  Bardha ZhurdaΠριν 3 ημέρες

  Kenge e valle e paci gjithmon

 • Odhise Hyso
  Odhise HysoΠριν 3 ημέρες

  Te vetmit qe te heqin stresin dhe te bejn te qash nga kenaqesia

 • dhurata Dhurata
  dhurata DhurataΠριν 3 ημέρες

  o zot ca.magjie , perla e jugut muzika kengetaret orkestra ,bravo ju kendoft shpirti na kenaqet🙏🙏🙏

 • Zapata Zapatino
  Zapata ZapatinoΠριν 3 ημέρες

  Mjaft me kenget popullore. Kemi nevoje dhe per muziken e lehte te festivaleve deri 1990. Nuk duhet ti harrojme.

 • Αλεξάνδρα 13
  Αλεξάνδρα 13Πριν 3 ημέρες

  O juuu lumte goja ❤️❤️❤️❤️

 • Arta Kuske
  Arta KuskeΠριν 4 ημέρες

  Wir lieben euch wie eh und jeh...ein grund die militaerindustrie aufzuruesten ....daddy hat viel bunker aufgebaut....nachdem er gutzeit prinzip kennenlernte...sie wollen krieg im friedensnamen hat er gesagt....diese wanzen....

 • Paviola Hoxhaj
  Paviola HoxhajΠριν 4 ημέρες

  Super zera

 • Edlira Jakupi
  Edlira JakupiΠριν 4 ημέρες

  Bravooooooo♥️♥️

 • Mimosa Salij
  Mimosa SalijΠριν 4 ημέρες

  Sandokan e cerentola ju pergezoj nuk kA fjal mrekullisht edhe orkestra flmn edhe vizion plusit

 • Nuredin Korreshi
  Nuredin KorreshiΠριν 4 ημέρες

  Zeri i Petrit Lules eshte ze i mrekulushem i nje bilbili te vertete mai epoka shqipetare ze te tille do mbetet ne shekuj e ne shekuj .

 • Zaja Rlton
  Zaja RltonΠριν 4 ημέρες

  Lol uy6666

 • Stelios Troka
  Stelios TrokaΠριν 5 ημέρες

  The dislikes are from jealous Serbs

 • sofia simoni96
  sofia simoni96Πριν 5 ημέρες

  Petrit je unik 🔝👑 zeri jote mrekulli Bravo na kenaqet 👏👏👏👏👏

 • Egla Kamperi
  Egla KamperiΠριν 5 ημέρες

  Zemra ju kendoft dy zera brilant 👏👏Bravo Jugu

 • Mikel Hysaj
  Mikel HysajΠριν 5 ημέρες

  Duke degjuar ju te dy largohet COVID! Jeni hilac I zemres!

 • Mikel Hysaj
  Mikel HysajΠριν 5 ημέρες

  Jam rritur me kenget e Petrit Lulos, o zot sa emocjon....Gjithashtu Maja me kenaq shpirtin 💖.Jemi krenare per ty 💖.Duet qe nuk harrihet kurre, ushqim me nota muzikore! ✋✋✋✋👏👏👏👏👏

 • Spiridoula Rrapushi

  Spiridoula Rrapushi

  Πριν 18 ώρες

  Te pakte na mbeten keget se dasmat i mori Korona qe t'i Mari ne ball ata qe e nxoren koronen prishen gjith gezimin njerezor duke ndaluar buzqeshjen e popullit duke na vulosur gojen me.mask.dhe.na.kthyen.nga..njerez.ne.kafsh.pershendetje nga.verolinua Gjermania jasu.petrit patrioti.me.ta.orea Tragudhja

 • erinda sulaj
  erinda sulajΠριν 5 ημέρες

  Eh cna kenaqet zemren ju lumte goja Respekte !!

 • Fredi Yzeiraj
  Fredi YzeirajΠριν 5 ημέρες

  O. Cajup. Ibukur. O. Madheri. E. Madhe. O. Figur. E. Pa. Zvendesushme. O. Kus. Babaja. E. Vlores. O. Me. Te. Miret. E. Perndis. Ju. D. Sh. O. Roj. Fort. Nga. Athina

 • Zani i mirè
  Zani i mirèΠριν 5 ημέρες

  RESPEKTE nga Shqipèria e Mesme me pèrzierje nga Jugu , pèrshèndes babain timè me kèto kèngè u rrita dhe me ISON LABE e vetmja PASURI e madhe qè mè la babai im

 • Liljana Allkaj
  Liljana AllkajΠριν 5 ημέρες

  👏👏👏ju lumte goja jeni sera qe nuk vijne me

 • Serxho Vlore
  Serxho VloreΠριν 6 ημέρες

  Keta Jan nje shat e laberis petrit i birbil i i kenges gjirokastrite dhe jo vetem💪💪🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • Gobaj Dnak
  Gobaj DnakΠριν 6 ημέρες

  O petrit legjenda yll maja zoti u bekoft

 • Flora Gusha
  Flora GushaΠριν 6 ημέρες

  Orkester e papare.Profesionista mjeshtra.

 • Pranvera Duka
  Pranvera DukaΠριν 6 ημέρες

  Je i pa arrt’shem Petrit Lulo Nje duet me Mayan i persosur

 • Flora Gusha
  Flora GushaΠριν 6 ημέρες

  DUET I MREKULLUESHEM. JENI TE PAPERSERITSHEM O SA TE BUKURA jane kenget Shqiptare Nga jugu ne veri.PERLA TE BALLKANIT JU KENDOFTE ZEMERA O ARTISTA.❤️❤️❤️❤️❤️🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱PETRIT LULO. MAJA RESPEKT VLERESIM YJE.

 • Margarita Thatcher
  Margarita ThatcherΠριν 6 ημέρες

  Maja je pragmatika diva e skenes shqiptare dhe pak eshte dhe Para Pera je dhe yll shume e bukur

 • Gigi Gigi
  Gigi GigiΠριν 6 ημέρες

  Bravo..bilbilat e jugut.respekt

 • Besa Serjani
  Besa SerjaniΠριν 6 ημέρες

  Na kenaqet zemrat dhe na sheruat shpirtrat.Jeni te pavdekshem.

 • Margarita Thatcher
  Margarita ThatcherΠριν 6 ημέρες

  Ato qe kercejne prapa dy gjigandeve te skenes shqiptare dropi pak respekte Jane dhe si lopa kodres

 • Leonora Hoxha
  Leonora HoxhaΠριν 6 ημέρες

  Te paperseritshem🇦🇱🇺🇸

 • Baftjar Hatija
  Baftjar HatijaΠριν 6 ημέρες

  O yjet e jugut na keni kenaqur me kengen rrofshit sa malet lart e me lart suksese

 • Marjana Ana
  Marjana AnaΠριν 6 ημέρες

  😍👏👏👏

 • Eva Rriska
  Eva RriskaΠριν 6 ημέρες

  Bravooooooooooooo😙🥰🥰🥰

 • Shyqyri Hakrama
  Shyqyri HakramaΠριν 6 ημέρες

  Mire e thote Maja,o Petrit o i miri jone ska njeri qe ste degjon.

 • Sandra Stathi
  Sandra StathiΠριν 7 ημέρες

  Bravo

 • Dizo Sako
  Dizo SakoΠριν 7 ημέρες

  Mos vvdekshi kurr o bilbila

 • Brunilda Koci
  Brunilda KociΠριν 7 ημέρες

  Maya Alickaj,je monument kulture,duhet te mbrohesh nga shteti , te gezofte Zoti o mbreteresh e kenges

 • Μοζα Καραγκιόζη
  Μοζα ΚαραγκιόζηΠριν 7 ημέρες

  Ju lumte goja

 • Κωνσταντίνος kosta Καλόγερος kallojeri
  Κωνσταντίνος kosta Καλόγερος kallojeriΠριν 7 ημέρες

  Bravo petrit shoku im

 • Κωνσταντίνος kosta Καλόγερος kallojeri

  Κωνσταντίνος kosta Καλόγερος kallojeri

  Πριν 4 ημέρες

  @xhek kanani να σαι καλά φίλε

 • xhek kanani

  xhek kanani

  Πριν 6 ημέρες

  Γειά σου Κώστα καλογερε Αιδονι της Ηπείρου ❤️🙏🙏

 • Gobaj Dnak
  Gobaj DnakΠριν 7 ημέρες

  Rrofshi sa malet na kenaqet zoti u bekoft o legjenda

 • markela Tsailaki
  markela TsailakiΠριν 7 ημέρες

  Ajo we ndien cdo njeri kur ju degjon, nuk munde te pershkruhet me fjale. Jeni vete mrekullia jeni vete perjetesia. Krenaria e kombit

 • Elbasan Tirane
  Elbasan TiraneΠριν 7 ημέρες

  Të lumtë. Goja o bilbil i. Gjirokastrës

 • Valbona Kociraj
  Valbona KocirajΠριν 7 ημέρες

  Oppppaaaa Petrit dhe Maja per keto kenge na nxoret Mallin nuk Ka si ju yllet e polifornis Labe braaaavoo

 • Erion Haska
  Erion HaskaΠριν 7 ημέρες

  Gjirokastra edhe Vlora ❤️🇦🇱

 • Viron Alushaj
  Viron AlushajΠριν 7 ημέρες

  Bravo

 • etmond sefa
  etmond sefaΠριν 7 ημέρες

  Ju kendofte zemra se na kenaqet na shtuat jeten 🔥🔥🔥🔥

 • Katerine Ndreko
  Katerine NdrekoΠριν 7 ημέρες

  9

 • Albana Doraci
  Albana DoraciΠριν 8 ημέρες

  Nuk i kuptoj fare ketaqe bejn dislike Maja dhe petrit jeni yje

 • CHANEL ONE
  CHANEL ONEΠριν 8 ημέρες

  Digjeniii me te miret🔥🔥🔥

 • Roza Roza
  Roza RozaΠριν 8 ημέρες

  3,4,2021 👏👏👏👏👏👏👏👏👏

 • Xrstina azemi
  Xrstina azemiΠριν 8 ημέρες

  Mbrekulli

 • Avdi Hoxholli
  Avdi HoxholliΠριν 8 ημέρες

  SUPER...👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

 • af solar
  af solarΠριν 8 ημέρες

  O zot sa te bukura jane kenget tona por akoma me te bukura behen per ne qe jemi emigrant o zot jane mrekulli e vertet. Ju kendoft zemra !!!

 • Entela Xhelili
  Entela XheliliΠριν 8 ημέρες

  Bravo na kenaqet te dy birbilat e jugut !!!!

 • silvana cekrezi
  silvana cekreziΠριν 8 ημέρες

  Ju lumte 😍😍😍

 • Elvis bocaj
  Elvis bocajΠριν 8 ημέρες

  Te dy bilbilat e shiperise❤🎶❤...qe u kemi gjitmon ne zemrat tona...❤💎❤💎

 • Mersin Malaj
  Mersin MalajΠριν 8 ημέρες

  Ju këndoftë zemëra që na knaqët o bilbila

 • Lina Hoxha
  Lina HoxhaΠριν 8 ημέρες

  Bravo te dy jini bilbila na kini kernaqur me kenge qe keni bere na kini maniture me kengen bravo bravo..

 • Aulona Sqillo
  Aulona SqilloΠριν 8 ημέρες

  Kjo eshte laberia jon le ta te degjojne gjith shqipria ooo opa digje Maya yll o sa te adhuroj e bukur o oooo rrespekte Petrit Lulo birbili i vlores ton

 • Gerald Jaupaj
  Gerald JaupajΠριν 8 ημέρες

  👏👏👏👏👏👏👏👏👏

 • Eua Hasa
  Eua HasaΠριν 8 ημέρες

  Petrit lulo je njesh 🌟🌟🌟🌟

 • Rafaela Hajdinaj
  Rafaela HajdinajΠριν 8 ημέρες

  Dy yje🌟🌟 na falet shum emocione 😍shkelqeni 🇦🇱 zoti tju japi vetem te mira 🙏😘😘

 • Fato Veliu
  Fato VeliuΠριν 9 ημέρες

  O sa lezet ka skena me nje kengetar si Petrit lulo

 • Tirana Tirana
  Tirana TiranaΠριν 9 ημέρες

  JAM PREL ARA NGA SHKODRA JAM NIP GJIROKASTRITI O DAJKO TE KENDOFT ZEMRA

 • xhek kanani
  xhek kananiΠριν 9 ημέρες

  SADO TE TE VIJNE RROTULL JE NE PANTEON TE ARTE TE GJITHE TE SHOJIN NGA POSHT DERSA TI I SHIKON NGA LART. DI TE BEJ DHE KRITIKA TE BEJ EDHE LAVDERIME. NUK MARR MENDIM NGA TE TJERET JAP VLERSIM NGA ANA IME PER TY THEM ME PLOT GOJEN DHE PER FJALET JAM I BINDUR NJE TE TE AFROHET TY SOT AKOMA NUK KA LINDUR NJE BILBIL KA SHQIPERIA EDHE AI JE TI PETRIT LULO🥇🥇🥇🔥🔥🔥🔥♥️♥️♥️♥️🔝🔝🔝🔝👏👏👏👏🙏🙏🙏🙏🙏🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • Vyron Kapino

  Vyron Kapino

  Πριν 8 ημέρες

  Ju lumshi goja na kenaqet bravo Ardian Ila na nderove Vloren Milano

 • E.K.
  E.K.Πριν 9 ημέρες

  Shqipetaret me kenge i kalojne dhe gezimet edhe fatkeqesite. Mos ndaloni kurre se beri kete emision qe te zgjat jeten!

 • Kristo Zervo
  Kristo ZervoΠριν 9 ημέρες

  RESPEKTE PER KETA LEGJENDA..YJET E LABERISE...

 • muhamer spahillari
  muhamer spahillariΠριν 9 ημέρες

  Jeni te pa aritshem zeri dhe kenget tuaja jane ilac per shpirtin na kenaqet

 • genci bani
  genci baniΠριν 9 ημέρες

  Ehhh, more Petrit vëllai!! Gjym zëri!! Përqafime!!

 • Donika Mazaj
  Donika MazajΠριν 9 ημέρες

  Shum bukur na kenaqet jeni mrekullushme

 • drita shabani
  drita shabaniΠριν 9 ημέρες

  Bravo Sh bukur Ze bilbili te dy Oh kenaqesi tu degjoj qe kendoni me ate ze fantastik Urime Zjarr skena .

 • Besnik Topi
  Besnik TopiΠριν 9 ημέρες

  Bravo jeni te dy bilbilat e jugut dhe lum ata qe ju degjojne hallall ja u befte zoti na kenaqet shum me kengen tuaj te bukur 👏👏👏

 • Ajet Shenaj
  Ajet ShenajΠριν 9 ημέρες

  2 bilbilat e jugut kur behen bashk Te shtojn jeten 🥰🥰🥰

 • Adi Veizaj
  Adi VeizajΠριν 9 ημέρες

  Bravooo

 • Stavros D
  Stavros DΠριν 9 ημέρες

  Ja keshtu ndodh kur bashkohet Gjirokastra me Vloren!

 • Arber Balla
  Arber BallaΠριν 9 ημέρες

  Bravooooo kryeveper promovimi i folkut popullore mbare nga trevat e kombi shqiptare!!

 • I’am Illyrians
  I’am IllyriansΠριν 9 ημέρες

  Bravoooo Vizioni pergezime nga zemra bukur kur promovoni muzike te paster shqiptare dicka me teper per tu treguar femive tane nga folku popullore i te gjitheva trevave te kombit shqiptare Bravoooo Urime 🤗👊🇦🇱👊🇦🇱🇦🇱💪

 • Festime Hoxha
  Festime HoxhaΠριν 9 ημέρες

  Bravo e dogjet fare

 • VANGJEL FETA
  VANGJEL FETAΠριν 9 ημέρες

  Te lumte petrit kohe kisha pa te pare ke gjetur dhe nje labe qe i qan kenget e jugut

 • Rozina Lluca
  Rozina LlucaΠριν 9 ημέρες

  Bravo 👏👏👏👏

 • Albano Tafa
  Albano TafaΠριν 9 ημέρες

  Ju dhent zoti shendet se na kenaqet shpirtin ne keto koh te veshtira qe po kalojm 👏👏👏

 • aleks aleks
  aleks aleksΠριν 9 ημέρες

  Jasha jasha

 • Rudina Bani
  Rudina BaniΠριν 9 ημέρες

  25 vjet me pare Petrit Lulo ka qene kenetari kryesor ne dasmen time.10 vite me pare kam qene ne koncert live me Maya . Tek zeri i ketyre kengetare koha nuk ka ndikim. Ze te fuqishem unike dhe te embel qe ne kenget e tabanit bejne mrekulli

 • lili shyta
  lili shytaΠριν 10 ημέρες

  Ku je o Petrit o legjenda e Shqiperise! E keni qare kete kenge. Me bet te qaj nga bukuria e interpretimit😥😥😥😥. Mos harroni kostumet kombetare.

 • Kalie Vogli
  Kalie VogliΠριν 10 ημέρες

  Nuk më thoni mo çuna atë tepelensin e Ali Pashait që i jep aq lezet këngëve dhe ma bënë atë zë siç e do kënga, vetëm unë e dëgjojë. Baba këndonte bukur por në miq e në dasma gjente mënyrën që të merrte edhe shokun që i mbante këngët. Ne marrësit, thosh baba jemi me thes, mbajtësit numërohen me gishta.

 • Marios Bodurri

  Marios Bodurri

  Πριν 6 ημέρες

  Y1yyyyq

 • Rudina Bani

  Rudina Bani

  Πριν 7 ημέρες

  Sa bukur e keni thene per mbajtesit se ketu ai e ka pasuruar kengen aq madherishem.

 • Ronaldo sulejmani

  Ronaldo sulejmani

  Πριν 8 ημέρες

  Po' e vertet ai qe mban hison gjith lezet

 • O K
  O KΠριν 10 ημέρες

  Po kush i kendon keto këngë ma bukur se z Maya e z Lulo. Një duet fantastik ju deshirojm shendet dhe jet te gjat.Zemra me knaqet kur i degjoj keto këngë te kenduara nga keta bilbila.Persh nga Peja.

Επόμενο